Розробникам

Як створити схему монтажу

Основна частина інформації про схему монтажу – це єдиний об\'єкт, описаний у текстовому вигляді у форматі JSon. Ви можете отримати зразок і за його образом і подобою описати свою схему. Крім цього, необхідний файл із розміткою сторінки, а також колекція видів макетів, сумісних із кожною монтажною зоною цієї схеми.

З чого складається схема монтажу

Основні складові схеми: координати позицій, координати шкалок, колірні групи, монтажні зони. У найпростішому випадку обов\'язковою є лише колекція координат позицій, якщо спуск містить одну загальну монтажну зону, єдину групу кольорів, а шкалки впроваджуються в заготівлю.

Колірна група – це сукупність позицій, що мають загальну колірну модель. Якщо розміщені в ній макети мають різні колірні моделі, колірна модель зони створюється шляхом підсумовування. Кожній колірній групі відповідає колекція шкалок та ділянка з підписом назв фарб.

Монтажна зона – це сукупність позицій, що мають єдині габарити та допускають вільну перестановку макетів між позиціями. Кожній монтажній зоні відповідає колекція допустимих видів виробів та кратність розміщення макетів (наприклад, якщо в межах зони розміщення виробів допускається лише парами).

Монтажні зони можуть відповідати колірним групам, а можуть і ні.

Як організувати класифікацію макетів

Усі макети проекту слід поєднати у види. Кожному виду надається літерний код з одного або двох символів. У кожному вигляді може бути скільки завгодно виробів, що мають свій цифровий код. В один вид слід включати те, що може бути розміщене в одній монтажній зоні будь-якої схеми монтажу. Обов\'язковою умовою є єдність габаритних розмірів у межах виду. Істотно полегшить роботу об'єднання у види рівногабаритних макетів із єдиною колірною моделлю. Наприклад, якщо у вашому проекті є однакові за розміром коробки, але частина з них у CMYK, частина CMYK + фольга, а частина використовує різні фарби Pantone, то логічно розподілитиме їх на три групи відповідно. При цьому адаптивні за колірною моделлю функції знадобляться лише для третього виду коробок.

Що являють собою файли макетів

У системі Hostimposer під час складання спусків використовується лише один формат графічних даних – pdf. Все, що розміщується на схемах монтажу проекту, тобто власне макети, а також заготовки з розміткою сторінок, має бути у вигляді файлів pdf в одній папці. У цьому, заготовки з розміткою мають довільне ім\'я, т.к. у кожній схемі монтажу вказується ім\'я такого файлу та номер потрібної сторінки. Як правило, всі заготовки схем зберігаються в одному багатосторінковому файлі, але не обов\'язково.

Що стосується макетів, то їм слід надавати імена, що відповідають їхньому коду. Підтримуються як багатосторінкова, так і багатофайлова система імен. Наприклад, якщо на спуску є елемент з кодом DX 71, то макет може бути як на сторінці 71 файлу DX.pdf, так і в одиночному файлі DX-71.pdf. Якщо в папці з макетами є і те, й інше, то буде використаний одиночний файл DX-71.pdf. Таке правило дає можливість зробити, наприклад, численний одноманітний вид виробів з винятками. Однак, якщо є лише файл DX.pdf, але сторінки 71 у ньому немає, буде видано відповідне повідомлення про помилку.

Для роботи редактора потрібні ще ескізи-мініатюри кожного з макетів. Це файли png з роздільною здатністю до 300 пікс. з більшої зі сторін, іменовані за тим самим принципом, що й макети у багатофайловому виконанні. Якщо між різними макетами одного виду візуальні відмінності незначні, всьому виду можна привласнити єдину мініатюру, вказавши нульовий код, наприклад DX-0.png Це також зручно у випадку, коли Вам необхідно відобразити однакову лінійку макетів із винятками. Наприклад, при наявності мініатюр з іменами DX-0.png, DX-25.png, DX-30.png для виробів DX25 та DX30 будуть відображатися свої мініатюри, а для інших виробів виду DX – загальна мініатюра DX-0.png.

© 2014. Digital United